utorok 13. augusta 2013

White and grey scandinavian elegant house / Biely a šedý škandinávsky elegantný domThis beautiful and elegant house is for sale through Real Estate Agency Svensk Fastighets Förmedling.

This house is enough spacious. We can start already with the hallway. It is nice in white color, there is mirror in  interesting frame but in small.
The living room is beautiful and pleasant place in white – grey combination. Looks nice and airy. I love high ceilings and big windows.
And what about the kitchen? It is stunning kitchen with my favourite color’s combination. The kitchen unit looks so chic. :) And the lapms? WOW :)
The bedroom has 2 parts, first is for sleeping in amazing white – grey combination and second part in  pink and white color´s combination revived the entire room.
The kids room is merry room. The bed is absolutely perfect. It is very good that in this room is other color, in this case red color. :)
And last room is the bathroom. It is so BEAUTIFUL and chic place in this house. I think that each bathroom has to be large and comfortable because it is very important place in the house or apartment. But sometimes it is not possible :(


Tento nádherný a elegantný dom je na predaj cez realitnú kanceláriu Svensk Fastighets Förmedling

Tento dom je dosť rozsiahly. Môžme začať s chodbou. Je pekná v bielej farbe, je tam zrkadlo v zaujímavom ráme, ale na to, že je na chodbe, je dosť malé.
Obývacia izba je nádherné a príjemné miesto v bielo - šedej kombinácii. Vyzerá pekne a vzdušne. Veľmi sa mi páčia vysoké stropy a veľké okná.
A čo kuchyňa? Je to ohromujúca kuchyňa v mojej obľúbenej farbe. Kuchynská linka je tak chic. :) ....a tie lampy...WOW :)
Spálňa má 2 časti, prvá je určená na spanie v úžasnej bielo - šedej farbe a druhá časť je v ružovej a v bielej, čo oživuje celú miestnoť.
Detská izba je veselá. Posteľ je absolútne perfektná. Je veľmi dobré, že je tu aj iná farba, v tomto prípade červená.
Ako poslednú miestnosť som si nechala kúpeľňu. Je tak NÁDHERNÉ a  chic miesto. Myslím, že  každá kúpeľňa by mala byť veľká a pohodlná pretože je to dôležité miesto v dome alebo v byte. Nuž, ale niekedy to nie je možné. :(


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Charming swedish apartment

...also today I want to show you one absolutely charming scandinavian apartment which grabbed my heart immendiatelly.... ...every cor...